O MNE

Tatiana Kopková alebo Kopka, ako ju vlastne všetci v jej okolí nazývajú, je slovenská architektka, ktorá vo svojom obore pôsobí už viac ako 25 rokov. Za tie roky získala nielen obrovské skúsenosti, ale predovšetkým sa obklopila luďmi, ktorí jej nadšenie pre krásne stavby a interiéry spoločne zdieľajú a dokážu ich realizovať do posledného detailu. „Na mojej práci ma najviac baví proces a ľudia, ktorý sa ho zúčastnia. Výsledok má potešit majiteľa, ale my architekti potrebujeme predovšetkým neustále tvorit, naša radosť je skrytá v odvedenej práci pred samotným výsledkom.“

Tatiana robí svoju prácu s až detským nadšením, ale vždy s presnou víziou, vďaka ktorej svojím realizáciam dodá technickú dokonalosť a tiež ten správný ľudský dôvtip.

Ak zrovna nesedí v ateliéry nad návrhmi a neskicuje, môžete ju stretnúť v zime na svahu. Podlahľa totižto kúzlu telemarkového lyžovania. V milovaných Tatrách trávi čas i v letních mesiacoch a rada si zapláva v „tajchu“ pri Banskej Štiavnici. „Je to jedno z najkrásnejších miest pre architekta.“ hovorí o tomto historickom meste Tatiana.

Jej tvorivá a spoločenská duša nemôže byť dlho na jednom mieste. So svojími priateľmi rada cestuje a poznávacie výpravy jej dodávajú další pracovný náboj i inšpiráciu.

ŠTÚDIUM
A OCENENIA

Vzdělání

1985-1991 Slovenská technická univerzita, Bratislava, obor Architektura
1981-1992 Vysoká škola výtvarných umení, Bratislava, odbor Architektúra (prof. Rastislav Janák)
1989 Atelier architektúry, Vrije universiteit, Brusel

Ocenenia

CEZAAR 2018 Staré divadlo, Nitra
Cena profesora Vilhana (1991)

Spolupráca s architektonickými kanceláriami

prof. Rastislav Janak
Architekt Peter Bauer

Architekten buro Metzner,Borchers,Kramar-Darmstadt
K2 atelier
Barak architekti
Mobilier design Vien – Andrea Ehrenraich
Pixelated verte
KOIS ARCH

DIELA
A PROJEKTY

PARTNEŘI